غزه ، مصر ، ما ...

بی شک مردم غزه در عذاب اند و ظلم زیادی به آنها می شود . اما یک چیز را نمی فهمم . چرا اینقدر سران دیگر کشور ها ( از جمله خودمان ) گیر داده اند به مصر ... نمی گویم که نباید مرزهابش را باز کند . اما در این مدت چرا هیچ کشوری از جمله ایران پیشنهاد همکاری در اسکان مردم غزه نداد ؟ می توانیم یک شهرک چادر نشین در نوار مرزی آنها ایجاد کنیم و در دوا و درمان کمک کنیم . یا مجروحان را تقبل کنیم که با هواپیما به ایران منتقل کنیم یا ...

نشسته ایم سر جایمان ، فقط داد می زنیم مصر کثیف است ... حرف زدن هم شد کار ؟

/ 13 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دینگ دینگ

جدآ اگه ما این قدر بچه باحال و پولداریم که برای اونا شهرک بسازیم بهتره اونو صرف استانی مثل سیستان بلوچستان و ایلام وخیلی جاهای دیگه ی کشورمون کنیم... تا حالا این جور جاها رفتی؟بد بختی مردمو دیدی؟آدمایی حتی آب سالم ندارن وبچه هایی که فارسی بلد نیستن چون مدرسه ای تا کیلومتر ها وجود نداره و مرگهایی که خاطر نبود همون چسب و بتادینه مثلآ از یه زخم نه چندان بزرگ...توهیچ کدومو ندیدی وگرنه نمی گفتی برای افرادی که فرسنگها دورن تجهیزاتی بفرستیم که خودمون نداریم... به اطرافتم نگاه کن...

منجوق

با دينگ دينگ موافقم. تازه فقط سيستان و بلوچستان و ايلام نيست. با آن هزينه مي شه فكري به حال بچه هاي معصومي كرد كه كودكي خود در سلول زندان مي گذرانند چون مادرشان معتاد است و كسي را ندارد كه بچه را به او بسپارد (در همين تهران و بقيه كلان شهرهاي مرز پرگهر)

ایمن

در جواب دینگ دینگ : هم دیدم هم رفتم ... هم خوب می دونم که رو سر اونها بمب و موشک در حال ریخته شدن نیست و حتی اگه باشه محاصره شون نکردن که جایی نتونن برن ! اما بازم می گم که اگه نظر مردم اینه که کمک اونها نباید کرد (‌مردم نه فقط یک نفر ! ) پس دلیلی نداره که به زور بخوایم مصر رو مجبور کنیم که اون کمک کنه ... اگه ما نمی تونیم ، اونم به اندازه ی ما می تونه نتونه !

ایمن

در جواب مهدی : پسر خوب ، درست متوجه نشدی ، مصر الآن مرزهاش رو باز نمی کنه چون می گه من نمی تونم مردم غزه رو اسکان بدم یا دوا و درمان کنم ( حالا به هر دلیلی ) حرفم این بود که ما که اینقدر ادعا داریم ، چرا یکبار به مصر پشنهاد ندادیم که تو مرز را باز کن مجروحان بیایند داخل خاکت ، بعد ما آنها را می بریم کشورمان ...

ایمن

کلاَ :‌ اینقدر قبل از اینکه به خودمان یک سوزن بزنیم ، به دیگران یک جووال دوز نزنیم !!!

مهدی

مشکل اینه که ما 10 ساله داریم جون می کنیم یه سلام و علیکی با مصری ها داشته باشیم نمیشه!‌

ایمن رضاداد مشکل ما این است که این جا 3 دسته ایم: 1.مردمی مثل من که مدام می گویند به ما چه؟!؟!اصلاً به مصر هم ربطی ندارد!!مردم فلسطین می خواهند طرفدار حماس باشند و بجنگند به ما چه؟!؟! 2.مردمی که جو گرفتتشان!!همین هایی که به قول تو سوزن میزنند و غر غر و ....! 3.حکومتیان!که حسابشان کاملاً جداست و کلی هم از این جنگ راضی اند!!حداقلش الان 1 هفته است مردم مملکت به انرژی هسته ای و خیلی چیزهای دیگر فکر نمی کنند!

ایمن

به این آخری : جمع بندی خوبی بود [چشمک]

گلابتون

واقعا به ما چه ربطی داره که کمکشون کنیم؟وقتی اینقدر طرفدار حماس هستن واز موشک زدن حماس به اسرائیل طرفداری می کنن خوب خود حماس هم بیاد نجاتشون بده مگه تو هشت سال جنگ ما کسی به داد زن و بچه بیگناه ایران رسید؟همه دنیا هم می دونن که تمام این جنگهای فلسطین و اسرائیل به خاطر دخالت های بی خود دولت ابران!

حالا درست است که من جمع بندی کرده بودم!!اما باز هم دلم نمی آید با گلابتون اعلام موافقت نکنم! البته با اعلام این که : من دلم برای نفهمیشان که باعث بدبختیشان شده خیلی خیلی می سوزد.و برای بچه هایی که سپر حماس شده اند.