فیزیک و متافیزیک ...

از وقتی فیزیک می خونم چیزایی که براش اثبات علمی وجود نداره رو سخت می تونم قبول کنم . البته اینم حدی داره و این به معنی اینکه منکر خدا هم بشم نمی شه . اما نمی تونم هر چیزی رو هم که به خدا نسبت می دن قبول کنم. مثلاً امروز استاد کوانتم به عنوان تفنن ( درست نوشتم ؟ ) وسط درس داشت از برادرش حرف می زد که مهندس برق ِ اما زده به دل طبیعت و کلی کارهای عجیب غریب می کنه ، با گلها حرف می زنه و آزمایش کرده و ادعا می کنه که گلها دوری هم رو درک می کنن و ازش ناراحت می شن و از این حرفها ... خیلی برام سخت باور کردن این حرفها . از این آزمایشها زیاده و اکثراً هم یه ایراد اساسی اون وسط بهشون وارده ... تو این 2-3 سالی هم که داور سازمان و انجمن فیزیک بودم به این پروژه ها که می رسیدم خیلی سخت داوری می کردم و اونا هم چون دانش آموزی بودن معمولاً یه جا یه گیری داشتن که بالاخره می شد ردشون کرد .

نمی دونم شاید استادم هم مثل من بوده و الآن که سطح علمی نسبتاً خوبی پیدا کرده بینش جدیدی داره که برای رسیدن من هم به اون بینش وقت و سواد بیشتری لازمه ...

جالبه که خودم از راهنمایی محبوب ترین پروژه ای که دوست داشتم انجام بدم ، کار روی تمرکز میدان مغناطیسی در اشکال هرمی شکل بوده و هنوز هم دوست دارم سواد علمیش رو پیدا کنم تا بتونم از لحاظ تئوری یا اون رو اثبات کنم یا رد !

پی نوشت :

1. از اول سال کلی سعی کردم بنویسم اما نمی دونم چرا نمی شد ! پست وبلاگ خودش باید بیاد ، زوری که نیست !

2. این تابستون و بهار رو به یه دلیل خیلی دوست دارم ، به دلیل آستین کوتاه و اتفاقات حاطره انگیزه پیرو اون چشمک

/ 2 نظر / 12 بازدید
سپیده

عجب! اولا سلام علیکم خوش گلدین! از این طرفا؟ مخالفم...ما آدما محدودیت های خودمونو نمی تونیم بپذیریم،زورمون به قوانین علمی محدود دست ساز خودمون میرسه...کاش بفهمیم! ...و از پدیده ها انتقام نگیریم،کلا گفتما،اصلا شما فکر کن خودمو فحش دادم! داور=قضاوت=بی طرفی...پس؟ کاش بیشتر زور بزنین چون من زیاد راه گم می کنم اینورا...وبلاگ جوانه و بعدش اینجا و.... کاش همه ی این غیبت ها بوی خوب بده...دعا میکنم خوش باشین باهم! آخرا به امید دیدار هر2تون!

جوانه

بی خود نیست در همه ی فصول سال به آستین کوتاه علاقه داری![چشمک] اتفاقا منم دوست دارما![زبان]