شب آخر ترم ...

ایران که بودیم یه عادتی شده بود شبهای امتحان می اومدم وسط درس خوندن یه هو یه چیزی اینتو می نوشتم. تقریباً برام شده بود یه سنت. دلیلش هم این بود که معمولاً تا خود صبح بیدار بودم و خیلی هنر می کردم دم صبح یکی دو ساعت می خوابیدم.

الآن ساعت 12.30 به وقت اینجا و ما هم فردا امتحان داریم. درسهامون رو تقریباً تموم کردیم و فقط به خاطر وسواس همیشگی دوباره داریم مرور می کنیم. فردا آخرین امتحان این ترم رو می دیم و بعدش برای یه ماهی می زنیم به دل تعطیلات. هنوز برنامه ای براش نریختیم. یه سری کار توی خونه داریم که باید انجام بدیم. اینجا که رسیدیم به شروع ترم نزدیک بود و نرسیدیم همه ی کارها رو انجام بدیم.

دوست داشتم در مورد نظام آموزشی اینجا و روش متفاوت تحصیل در اینجا با ایران بنویسم. الآن خیلی حوصله ندارم کامل حرف بزنم. اما یه عنوان یه شمه،:

من کم کلاسی رو در ایران تجربه کردم که امتحان فاینال کمتر از 25 درصد نمره رو داشته باشه. معمولاً اونجا استادها عادت داشتند بخش زیادی از نمره رو به فاینال و میان ترم اختصاص بدن. ( شاید در مجموع حدود 75 % ) اما اینجا برعکسه، سه تا درسی که من این ترم داشتم، یکی 12.5 % نمره فاینال بود، یکی 20 % و این آخری هم 25 % ! به نظرم این بهتره ... چراش باشه برای بعد ...

خدا رو شکر ...

/ 0 نظر / 21 بازدید