مسئولیت ...

در دوران جدید شغلیم با موضوعی آشنا شدم که بهش می گن مسئولیت ، قضیه از این قراره که تو ایران و نمی دونم احتمالاً جاهای دیگه ی دنیا کسی که کارمنده هر چند که از لحاظ انرژی شاید 5 برابر ( بدون اغراق ) نسبت به مدیر بخش خودش کار می کنه اما نصف اون حقوق می گیره ! توجیه اینه که مدیر مسئولیت یک بخش رو داره و در حقیقت باید تصمیم درست بگیره و نسبت به اون پاسخ گو باشه اما یه کارمند فقط مجری دستورات مدیره و کافیه کارش رو درست انجام بده تا کسی کاری به کارش نداشته باشه .

هنوز کنار نیومدم که این عادلانه است ...

/ 3 نظر / 2 بازدید
گلابتون

شاید به نوعی حق با تو باشه شایدم نه ولی مهم اینه که ارزش کاری و که داری انجام میدی درک کنن و بتونن اونقدر راضیت نگه دارن که متوجه شی واسشون ارزشمندی(البته منظورم تو نوعی هست)

فرنوش

با تاکید بر گفته‌ی گلابتون (درک احترام و ارزش افراد) باید بگم که: این قضیه در یک محیط سیستماتیک و مدرن کاری ممکنه نا عادلانه به نظر برسه اما مهم‌ترین عامل پیشرفت و ارتقا شغلی محسوب می‌شه (تصور کن به مستخدم یه اداره از مدیر بیشتر پول بدن. اون‌وقت همه می‌شن متقاضی این شغل!). ضمنا اگه همه چیز درست باشه (غیر ممکن!) انتظار می‌ره که درجات بالاتر شغلی به کسانی داده بشه که تخصص و تجربه بالاتری دارن. در این صورت اصلا ناعادلانه نیست که به یه آدم به خاطر داشتن این دو خصوصیت، حقوق بالاتری داده بشه (معیار کار در دنیای امروز کار یدی و عرق ریختن نیست. فکر ارزش بالاتری داره). اما در محیط‌های غیر سیستماتیک این قضیه که گفتی دردناکه (مثل کارگر و کشاورز زحمتکش در برابر مالک زمین یا واسطه‌های سودجو)