چپ یا راست ؟‌ مسئله این است !

چند وقت پیش حدود ساعت ۱۰ شب از دانشگاه اومدم بیرون که برم خونه . کمی باید تا میدان پیاده می رفتم تا تاکسی گیرم بیاد . وسطای راه یه BMW کنارم نگه داشت که داخلش یک پسر جوون در نقش راننده و یک مرد مسن هم در نقش کمک نشسته بودن . مرد مسن پرسید که : ببخشید آقا ، میدون درکه از کدوم طرف باید بریم ؟ من که کوله به دوش و با یه کتاب در دست راست به مرد نگاه می کردم گفتم : می رید داخل میدون و بعد می رید سمت چپ و در همین حین با دست آزادم ( چپ ) سمت راست رو نشون دادم !

مرد گفت : منظورتون راسته دیگه ؟ منم با یه نگاه عاقل اندر سفیه گفتم : خیر ، عرض کردم خدمتتون ، می پیچید سمت چپ ! و بعد دوباره به همون مدل قبل اشاره کردم ! مرد کمی لبخند زد و بعد در حالی که به ترتیب دست چپ و راستش رو نشون می داد گفت : پسرم ، این چپه و این راست !

من در حالیکه حالا دیگه جداً ازش لجم گرفته بود با عصبانیت گفتم : من نمی دونم چپ و راست شما کدومه ، اما ماله من این چپه ( دست راستم رو نشون دادم ! ) و این راست ( دست چپ ! ) ... اونا که حالا رسماً داشتن می خندیدن رفتن و من هم با عصبانیت به مسیرم ادامه دادم و داشتم با خودم فکر می کردم که خاک بر سر این مملکت که پولدارهاش چپ و راستشون رو هم بلد نیستن ! بعد هم با همون اعتماد به نفس قبلی در حالیکه داشتم به دست چپ خودم نگاه می کردم گفتم : مرتیکه هنوز نمی دونه این راسته اون چپ ، اون وقت من رو مسخره می کنه ! و همین طور که تأکید می کردم به راست بودن دست چپ نگاهم به ساعتم افتاد و یادم اومد که اون دستی که ساعت بهش باشه چپه !!!!

بی نوشت :

1. داشتم این ماجرا برای استادم تعریف می کردم ، آخر سر گفت : این نشون می ده کم کم داری فیزیک دان می شی !

2. هر چند سوتیه وحشتناکی بود اما نشون می ده که دیگه مقید به هیچ دستگاه مختصاتی نیستم و این کاملاً ذاتی شده !

3. نتیجه ی اخلاقی : از مهمترین فواید ساعت می توان به علامت گذاری دست اشاره کرد !

4. من اگه جای اون مرد بودم با دیدن این صحنه محال بود بگذارم دیگه فرزندانم به دانشگاه برن !

/ 7 نظر / 7 بازدید
آزاده

سه هفته از برگزاری مراسم ١٦ آذر می‌گذرد و بیش از چهل تن از دانشجویان آزادی‌خواه و برابری‌طلب دانشگاه‌های سراسرکشور همچنان در بازداشت بسر می‌برند. ---------- جهانیان برای حمایت از فرزندان این مملکت به پا خواسته اند. شما برای حمایت از دانشجویان بی گناه در بند چه کرده اید؟ برای کمک به ما تنها کافیست لینک ما را در وبلاگ خود قرار دهید!

آشنا

عاشق شدي؟

عباس

جالب بودش. البته من نفهمیدم مورد ۱ در مدح فیزیک‌دانا بود یا برعکسش ؟‌

راضيه

خيليم مطمئن نباش اون يارو اين کارو نکرده باشه.شايدم رفته خونه از بچه های دانشگاه رفتش چپ و راست و پرسيده

پرانديكاس

جالب بود! فيزيك دان داري يا فيلسوف؟!! اين ها نشانه موفقيت علمي است. نشانه هايي پنهان ار موفقيت هايي آتي. جدي مي گويم.

فرهاد ا

ايمن جون هرچی فکر کردم نظری که بشه اينجا نوشت به ذهنم نرسيد!

بابا تو دیگه کی هستی[تعجب]اما خوب شد خیلی وقت بود اینقدر نخندیده بودم[قهقهه][قهقهه][خنده][خنده]حالا خدا رحم کرده ساعت رو دست راستت نبوده وگرنه عمرا دست راست و چپت رو یاد نمیگرفتی[شوخی][چشمک]