چهار شنبه سوری ...

یه سؤال جدی دارم: اگه واقعاً با جشن و شادی کردن و خوشحال بودن مردم در چهارشنبه سوری مشکلی نیست خب چرا بجای اینجور رفتارهای تهدید آمیز به صورت کاملاً کنترل شده خود دولت و شهرداریها مراسمهای باشکوه آتش بازی رو در محلهایی خاص برگزار نمی کنن؟

پی نوشت : تقریباً هفته ای یکبار توی اخبار ها می بینم که از چین و روسیه و کلی کشور دیگه تصاویر مراسم شادی در تلویزیون خودمون پخش می شه. جشن های فوق العاده با شکوه از مانور هواپیما و جشن پرواز بالنها گرفته تا ساخت مجسمه های یخی و شنی و برگزاری کارناوال های مختلف . در اکثر اونها مردم یا نظاره گرن یا در حال انجام دادن رفتارهای بی خطر. اما در عین حال کلی مراسم هیجان انگیز مثل آتیش بازی توسط متخصصین و به صورت کنترل شده انجام می شه و مردم هم کلی ذوف می کنن و به جای اینکه خودشون رفتارهای پر خطر انجام بدن ، نظاره گر این نمایش ها می شن. اونوقت یارو اومده توی تلویزیون می گه فقط در کشور ما این آسیبها و خطرها در چهارشنبه سوری ایجاد می شه و در سایر جاهای دنیا نمی بینیم که همچین اتفاقاتی در جشن ها بیافته !

/ 1 نظر / 14 بازدید
صبا

اول سلام! [لبخند] دوم جواب سوالت برای من اینه که وقتی مردم حالشون از این دولت و این وضعیت و اون شهرداری و تمام این حرف ها بهم می خوره اگر هم همچین چیزی باشه هم نمیرن. من که نمیرم! بعدشم دکتر دیگه فقط مونده نفس کشیدنو کنترل کنه 4 شنبه سوری کنترل شده دیگه نخواستیم. [لبخند] تازه 4 شنبه سوری چیه؟ 4 شنبه آخر سال! [چشمک]