فردا صبح ...

این سنت تا صبح بیدار موندن ما دانشجوهای ایرانی هم حکایتی شده برای خودش . دوره ی کارشناسی که بودم یادمه که تقریباً همه ی شبهای امتحانها رو بیدار موندم ، گاهی فقط 1-2 ساعت دم صبح یه چرتی می زدم و بعد هم می رفتم سر جلسه . جالب این بود که خیلی ها توی کلاس همین سیستم رو اجرا می کردن . البته دلیل فرق داشت . یک سری استرس داشتن و خوابشون نمی برد ، یک سری هم مثل من کل ترم رو درس نخونده بودن ( خوداییش من یکی بخاطر کار کردن بود نه تفریح ) و بعد حالا شب امتحان یه هو آی کیوشون به بی نهایت میل می کرد و کل درس ترم رو یک شبه می خوندن که البته هر چند اکثر جاها جواب می داد اما بعد افسوس می خوردن که کاش تو طول ترم درس خونده بودیم که بهتر می دادیم امتحان رو .

بدترین بخش برای من اونجا بود که یه بار تا صبح برای درس ریاضی فیزیک - که در طول ترم چون کلاس 8 صبح بود یکبار هم حتی سر کلاس نرفته بودم - بیدار موندم ، امتحان میان ترم بود . امتحان رو خوب دادم و نمره ی قابل قبولی گرفتم ، اما بعد از ظهر که داشتم به خونه می اومدم پشت فرمون خوابم برد و تصادف کردم !

فردا هم امتحان دارم ، کوانتم پیشرفته ، اینبار دوره ی ارشده و اصولاً باید جدی تر بگیرم ، که البته نمی گیرم ، کم سر کلاس رفتم - به همون دلیل قدیما ! کلاس 8 صبح - و الآن طبق منوال همیشگی بیدارم تا صبح ... یادمه اولین امتحان دوره ی کارشناسی میان ترم فیزیک 1 بود که من و یکی دیگه بیست شدیم ! فردا رو نمی دونم چه کنم اما اینبار دیگه بعیده 20 بشم ! اصولاً با این درس های سخت و استادهای سخت گیر مشروط نشدن سخته و 20 گرفتن محال !

/ 2 نظر / 6 بازدید
مریم

منم یه بار دو تا امتحان تو یه روز داشتم. اولی اقتصاد بود (ساعت 8) و دومی زبان (ساعت 1). در تمام طول ترم چون کلاس زبان ساعت 3 بود من کل ترمو سر کلاس خواب بودم و محض رضای خدا یک کلمه هم توی کتابم جزوه یا حل تمرین‌ها رو نداشتم. شب امتحان اول اقتصاد رو خوندم و گذاشتم کنار بعد رفتم سراغ زبان. دیدم هیچی بلد نیستم، شروع کردم به درآوردن معنی کلمه‌ها ونوشتن اونها یک ستون توی A4 نوشتم و ..... خوابم برد تا صبح (به سلامتی). خلاصه صبح رفتم دانشگاه و امتحان اولی رو خوب دادم و اومدم بیرون که بشینم زبان بخونم. برای سهولت کار رفتم از کتاب‌فروشی بغل دانشگاه یه حل‌المسائل خریدم که جواب‌ها رو حفظ کنم ولی به دلیل شیطنت‌های فراوان فقط یه صفحه‌شو خوندم و بالاخره با قصد افتادن رفتم سر جلسه امتحان. امتحان تستی بود منم به روش ده بیست سی چهل معروف جواب دادم و جالب‌تر از همه این که از شدت خستگی همونجا روی ورقه امتحان خوابم برد[ناراحت] بعد از یه چرت مفصل بیدار شدم وورقمو دادم و اومدم بیرون. حالا فکرمی‌کنی چند شدم؟ وقتی نمره‌ها رو زدن روی برد من شده بودم 11.5 ، جاتون خالی چنان جیغی کشیدم که کل دانشگاه با خبر شدن. [چشمک][نیشخند]

گلابتون

ما هم طبق روال دوره لیسانس امتحانمونو(همون کوانتوم پیشرفته) رو کنسل کردیم به این بهونه که استاد فصل بعدی رو هم درس بده اونوقت یه جا گند بزنیم[شوخی]