احمق !!!

یکی از بچه ها این خبر رو در گوگل ریدر به اشتراک گذاشته بود ( به نقل از بی بی سی ) :

در پژوهشی در کانادا مشخص شده که مغز افرادی که دست به خودکشی می زنند از لحاظ ترکیبات شیمیایی با دیگران تفاوت دارد. در مغز این افراد میزان فرایندی که روی رفتار تاثیر دارد، بیشتر است.
بگذارید ببینم من درست متوجه شد ؟ یعنی اگه من الان دست به خودکشی نزنم مغزم مثل بقیه است ، اما اگه الآن من خودم رو بکشم مغزم با بقیه فرق داره ؟ خب حالا من مغزم مثل بقیه هست یا نه ؟ دقیقتر بگم : من می خوام خود کشی بکنم یا نه ؟
الان به کی باید فحش داد : به مترجم ؟ به بیوشیمی دان های کانادایی ؟ به خبرنگاری که این خبر رو گزارش داده ؟ یا به اونایی که خودکشی کردن ؟؟؟
دقت کن :بیشتر شبیه یک جک علمی بود !
/ 5 نظر / 5 بازدید
جوانه

من بنظرم فحش خور مترجم از همه ملس تره! :-w

عباس

شاید من پوینت‌ات رو نگریفتم، ولی فکر کنم منظور از چنین خبری یه جورایی اینه که ماها روح و اینا نداریم، هر چی هس واکنش‌های شیمیایی تو مغزه، یعنی یه تاثیر چنین خبری تقویت تفکر ماتریالیستیه.

ایمن

حالا جدا از این ، نکته اونه که این یعنی اینکه من یا با توجه به فرآیند های شیمیایی مغزم خودکشی می کنم یا نه ... یه جورایی می شه گفت اینا ادعا می کنن اگه بیان فرآیندها و ترکیبات مغز من رو چک کنن می فهمن که با چه احتمالی خود کشی می کتم ! حالا اگه من نکنم چی ؟ هیچی می کن ما که گفتیم احتمال !!!

جوانه

من فکر نکنم اینقدرا هم پرت بزننا!

عباس

این صرفاَ یک تحقیق بوده، خیلی سال طول می‌کشه که از روی هم گذاشتن یه عالمه تحقیق و survey یه تئوری دربیاد. این که اخبارو طوری می‌گن که مردم فکر کنن آره از فردا دیگه روانشناسا تو مطبشون مغز رو آزمایش می‌کنن، تقصیر رسانه‌های جمعیه ...