روزگار من ...

من قلم به تازیانه روانه ی کاغذ نمی کنم ، انگشتانم سوار بر مَرکبی هستند که مُرکّب تنها به عشق بر کاغذ می زند . کودکی و بزرگی ام را با تازیانه نسبتی نبوده و نیست جز زبانی تند ، که تک سلاح من در مقابل اهلان نا اهل شده است . این ایام قلمم خاک می خورد اما تن به سواری دادن به انگشتانم نمی دهد . آه ها دارد در دل و نمی گوید و جز شکر سخن نمی راند . دوستان غریبه را به چشم نا اهلان نمی بیند تا با تک تازیانه ی اربابش بر ایشان بخروشد . شنیده بودم سیاستمداران همیشه باید بخندند و هرگز عصبانیت را به چهره ی خود راه ندهند . این ایام ، ایام سیاستمدار بودن است . توقعی نمانده برایم از گذشتگان و چشم دوخته ام به حال و در فکر آینده ام . و گذشتگان که هر روز از کنارم با سلام و بی سلام عبور می کنند را بی توقع تا مقصدشان با چشم بدرقه می کنم .

 و چشمانم ...

یگانه همراهان اشکهایم ...

مرا از چشم می شناسند ...

روزم را با هم آغوشی چشم و نور آغاز می کنم و با وداع این دو از هم به پایان می رسانم . هر روز از چشمه ی چشمانم زمان آغاز می کنم و حیات در جسم می دوانم و حال آموخته ام که جز به بهای عشق آنهم عشق حقیقی ، که برای رسیدنش بهای جان هم کم است ، چشمانم را به کس ندهم .

روزگارم را با خوشی حال می گذارنم و چشم ، امید به آینده ای روشن دارد . اشک را لایق چشم نمی دانم و حتی غریبه های آشنا را در دل راه نمی دهم . لرزش بر قلبم نمی اندازم و ذهن را به خاطرات آشفته نمی آزارم . چشم ، چشمه ی حیات روزانه ام را تنها با نگاه های دوست همراه می کنم و با لطف و امید به لطف افزونتر خدا روزگار می گذرانم ...

 

/ 4 نظر / 4 بازدید
!!!!!!!!!!

faghat roozegare shoma injoori nist.:d.male hame haminjooriye

مبصررررررررررررررررررررر

khobe fizk mikhoni age adabiat mikhonD chikar mikarD age mishe zire lisance sohbat kon

آرش

اينا که گفتی٬ يعنی يلدا بازی نمي‌کنی؟

ايمن

چرا آرش جون ... منتها چون سخته بايد اندکی فکر کنم ...