آقای پیچ گوشتی !!!

از بچگی عادت داشتم که با وسایل الکترونیکی بازی کنم و تا چشم بزرگترهام رو دور می دیدم با پیچ گوشتی می افتادم به جون دستگاه ( مهم نبود چی ، تلفن ، اسباب بازی ، اطو و ... ).

اول راهنمایی بودم که کامپیوتر دار شدم ، یه پنتیوم 133 با 5 گیگ هارد ! از همون موقع رابطه ام با نرم افزارها خوب بود . هر نرم افزار جدیدی که می دیدم 3 سوت کار کردن باهاش رو یاد می گرفتم و تقریباً همیشه هم اینکار رو با وقت گذاشتن پای کامپیوتر انجام می دادم و ور رفتن با نرم افزار. اگه خیلی تخصصی بود از help خودش هم کمک می گرفتم. هنوزم تا یه نرم افزار جدیدی ببینم زود می رم سروقتش که ازش سر در بیارم . برنامه نویسیم هم بد نبود که البته این رو مدیون مدرسه بودم و کلاسها مختلف کامپیوترش .

اما در زمینه سخت افزار قضیه یه کم فرق داشت . اینبار ور رفتن زیاد معنی نداشت ، یه اشتباه کوچیک می تونست به قیمت از بین رفتن یه بخشی از PC باشه ، تازه عملاً هیچی help ای هم وجود نداشت ، اما با این حال سال دوم راهنمایی ، برای اولین بار تصمیم گرفتم خودم یه دستکاری ای در PC بکنم . رفتم و یه رم بهتر خریدم ، می دونستم که بالا رفتن رم باعث سرعت بیشتر دستگاه می شه ، اما رم رو بد جا زدم و مادربرد سوخت ! بعد هم کلی غر غر خانواده که فضولی کردی و حالا خرج گذاشتی رو دستمون . خلاصه بعد از اون کمتر با سخت افزار کار داشتم ، تو مدرسه هم چون تو گروه فیزیک بودم و با برقی ها و کامپیوتری ها زیاد سر و کاری نداشتیم ، زیاد چیزی یاد نگرفتم . تا اینکه سالی که می خواستم برم دانشگاه PC رو عوض کردیم . یه Athlon 2.8 با 120 گیگ هارد . اینبار از یکی از دوستام ( امین والی ) که تو کار کامپیوتر تقریباً تو بچه ها نفر اول بود کمک گرفتم برای مشاوره ی خرید ، حسین هم باهامون اومد .اون برق می خوند و می خواست کمی از امین چیز یاد بگیره . بعدم رفتیم خونه تا PC رو اسمبل کنیم ، خب طبعاً امین کار رو انجام می داد و ما نگاه می کردیم . اون شب کمی از خودم شاکی شدم که چرا نباید مثل کارهای نرم افزاری در سخت افزارم به خودم متکی باشم . خلاصه از اون روز به بعد بدون اهمیت به اینکه آیا دستگاهی که روبرومه گرونه یا ارزون سعی کردم با کمی مطالعه و البته عمل (!) با بخش سخت افزار هم رابطه ی خوبی برقرار کنم تا جایی که الآن دارم جایی کار می کنم که 80% وظیفه ام پشتیبانی سخت افزاری یک اداره محسوب می شه و 20 % نرم افزاری . در همین راستا دیروز یک سیستم مونتاژ و ادیت فیلم رو که تازه خریدیم اسمبل کردم که اتفاقاً نسبتاً گرون هم محسوب می شد و تا حالا هم در این درجه ی خفنی این کار رو انجام نداده بودم ، اما خدا رو شکر تونستم با موفقیت کار رو تموم کنم .

دیروز با خودم فکر می کردم اگه پیرو اون پستی که توش گفتم حس می کنم اینجا دکتر کامپیوتر ها ، بخوام بگم ، باید گفت که دیروز برای اولین بار یه عمل سزارین انجام دادم ، اونم سزارین یه 9 قلو !!!

/ 3 نظر / 11 بازدید
مسافر

آدما به هرجایی و به هرچیزی که بخوان می رسن خصوصا اگر مثله تو سرسخت باشن . (حسی که بعد از عمل سزارین داشتی خیلی باید جالب بوده باشه ! )

کیوان رضایی

سلام ایمن! خوبی؟ آقا آخه این چه وعضشه؟! ما دو تا ناسلامتی هم دانشگاهی هستیم! ژس چرا من اصلا نمی بینمت؟! ها؟ آقا این برنامه حضورت توی دانشگاه رو اعلام کن! من قول می دم با وقت قبلی آویزونت بشم! تصورش و بکن!!! من بالاخره با ایمن هم دانشگاهی شدم .... [نیشخند][قلب]

کیوان رضایی

راستی سزارینتم تبریک می گم!! حالا کی سیسمونی رو بیاریم؟؟؟[سوال]