پرواز به اوج

گاف طبقاتی ...

این روزها خیلی جاها می شه رسماً تبعیض و از این چیزها رو دید . این اصلاً چیز عجیبی نیست . اما نمی دونم این یکی چرا اینقدر از دیروز تا حالا رو دلم مونده :

دیروز در اخبار پزشکی گزارشی از تلوزیون پخش شد در حاشیه ی بازیه پرسپولیس . خبرنگار در مورد آنفولانزای A از بازیکنها و تماشاگرها سؤال کرد . بعد به دستشویی های استادیوم رفت تا ببینه اوضاع چطوره . یادم بود که تا سال پیش خیلی اوضاع بد بود ، اما بعد از اینکه 90 به این قضیه گیر داد سر لیگ جدید دستشویی ها بازسازی شد . خب طبعاً انتظار خبرنگار یک دستشویی تر و تمیز با امکانات بهداشتی مطلوب بود و مهمترین چیز مایع دستشویی . دلیلش هم واضحه . این همه تبلیغ برای پیشگیری از این بیماری می شه که دستها رو حتماً با مایع دستشویی و نه با آب خالی باید شست . خبرنگار اونجا مایعی ندید و مردم هم تأیید کردند . حتی امکان داشتن مایع هم نداشت . یعنی حتی آقایون به اینکه شاید بعضی وقتها بخوان مایع در اختیار مردم بگذارن فکر نکرده بودن و حتی منبع خالی مایع هم وجود نداشت .  بعد به دستشویی بخش VIP رفت  . حالا بماند که اصلاً تر و تمیزی اونجا و حتی رنگ و لعاب سرامیک کاریش زمین تا آسمون با دستشویی های تماشاگران فرق داشت و بهتر بود ، بلکه کاملاً برای مایع دستشویی لوله کشی هم شده بود و مایع هم داشت .

همینطور که خبرنگار برای فرهنگ سازی داشت دستش رو با مایع می شست ، داشتم فکر می کردم ، یعنی جون این تماشاگرها از این آقایون بی ارزش تره ؟ دلم سوخت برا مردمی که می رن استادیوم و اگه اونا نباشن فوتبال 2 روز هم دووم نمی آره ... بحث پول نیست . اگه بود اینقدر دلم نمی سوخت ... اونم تماشاگری که خود تلویزیون به این افتخار می کنه که بعد از بازی دیگه حتی نه یه شیشه می شکونه نه یه صندلی ... بیچاره مردم ...

   + ایمن ; ٤:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢٦
comment نظرات ()