پرواز به اوج

بعد از مدتها ...

بعد از مدتها دارم آپ می کنم . با برو بچه ها هفته ی پیش رفته بودیم تنگه واشی یا به قول محلی ها ساوشی ... یه اتفاقاتی افتاد گفتم یه نظر خواهی بکنم ، اگه دوست داشتین می تونین نظر بدین :‌

نمی دونم مسیر نیاوران به تجریش رو رفتید تا به حال یا نه ،‌ مسیریه که من لا اقل روزی 2 بار می رم و می آم . کرایه اش هم 300 تومان شده جدیداً . قبلش این رو هم بگم که قدیما به تجریش امروزی می گفتن سر پل تجریش و به میدون قدس امروزی می گفتن تجریش . و احتمالا هم می دونید که الانا ورودیه تاکسی حداقل 100 تومن هست . حالا تصور کنید شما سوار تاکسی نمی شین و برای پرهیز از هرگونه اشتباه می گین سر پل تجریش . راننده هم تا میدون قدس می ره و می گه من دور می زنم یا مثلا شریعتی رو می رم پایین . خب طبعاً با توجه به اینکه اصل مسیر رو هم شما رو آورده توقع داره که کرایه رو کامل بگیره ( تقریبا هفت هشتم مسیر رو آوردتون ! ) دقت کنین که اگه کرایه رو هم ندین احتمالاً مشاجره ی لفظی ای در خواهد گرفت ! این فرض رو هم بکنید که کلی بار دارین و رسیدن به مقصد با توجه به شیب زیاد بسیار سخت خواهد بود !

خب حالا سؤال اینه که شما چکار می کنین ؟‌

1. کرایه رو کامل می دین و می رید اون طرف خیابون و دوباره  100 تومن کرایه تاکسی می دین تا یکی ببرتون میدون تجریش !

2. به اندازه یک هشتم کرایه یعنی تقریبا معدل 40 تومن رو از کرایه کسر کنین و اگر راننده اعتراضی کرد می گین که این سهم اون بخشیه که من رو نمی بری و  بعد هم می رید اونطرف  و یک تاکسی می گیرید و 60 تومن باقی مونده رو از جیب مبارک می دید تا به تجریش برسید !

3. 100 تومن معادل کرایه ای که باید برای رسیدن به تجریش بدین رو کسر می کنین و به داد و بیداد های احتمالی راننده هم توجهی نمی کنین و می رید اون سمت خیابون و تاکسی می گیرید .

4. کرایه ای کسر نمی کنین و برای اینکه پول بیشتری هم ندین علی رغم بار سنگینی که دارین از پای مبارک استفاده کنین و سختی راه رو به جون می خرین .

   + ایمن ; ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٥/۸
comment نظرات ()