پرواز به اوج

امید ...

قلم می سایم ، در این دیرینه ساعت ، پاسی از شب

می نویسم آنچه می گوید دلم ، نجوا به لب

کار دل یکسره گردیده به دست لطف تو

چون رخ ماه و دل پاک و قد رعنای تو

ماه من ،‌ گیسو فشان ، ابرو کمان

چهره ات قاب دل من هر زمان

هر کجا ، هر وقت ، ما در هر زمان

جنگ باشد یا که صلح و گفتمان

در دیار غربت ار یا در وطن

در کنار بحر و یا طرف چمن

دست در دست ، شانه به شانه ، دوش دوش

پا به پا ، قامت به قامت ، هوش هوش

فصل فصل زندگیمان را ز الطاف حمید

در کنار هم زمان آسوده سازیم و سعید

   + ایمن ; ٥:٠٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٤/۳٠
comment نظرات ()

What the Bleep!?: Down the Rabbit Hole

چند روز پیش به طور اتفاقی فیلم What the Bleep!?: Down the Rabbit Hole  دستم رسید و دیدمش . یک فیلم مستند که یه جورایی شبیه یه کلاسه که 10- 15  تا از استاد های فیزیک از گرایش های مختلف و چند تا استاد پزشکی و داروسازی و یه چندتا روانکاو و رونشناس در قالب مصاحبه به توضیح ارتباط بین کوانتم مکانیک ، نوروساینس و حقایق و ادراکات و احساسات روزمره ی زندگی برای افراد معمولی می پردازن . نیمه ی اول فیلم بیشتر جنبه ی فیزیکی داره و توش سعی شده به زبان ساده در مورد کوانتم مکانیک و بنیادهای اون و تفاوتهاش با فیزیک کلاسیک صحبت کنه .

یاد سال اول دبیرستان خودم افتادم که توی کلاسهای تابستونی،  نادر نوری ( معلم پژوهشی فیزیک ) یک اقدام عجیب انجام داد و سعی کرد مبانی پیدایش مکانیک موجی و بعد مکانیک کوانتمی رو برامون شرح بده و اینکه از فیزیک کلاسیک چی شد که به اینجا رسیدیم . کلاس فوق العاه ای بود و اون  تونست به زبون ساده و عالی ای به این هدفش برسه . حالا بعد از سالهای منم امسال تابستون یه همچین کلاسی دارم توی همون مدرسه و با دیدن این فیلم ترغیب شدم چند جلسه از کلاس رو به اون اختصاص بدم . به حامد هم پیشنهاد کردم که اگه انجمن بخواد من و جوانه می تونیم یه بخشهایی از فیلم رو آماده کنیم و در قالب یه سمینار توی گردهمایی دانش آموزی امسال به زبون ساده تر و جذابتر که دانش آموزها بفهمن توضیح بدیم .

پی نوشت : یه چیزی که فاینمن رو از خیلی فیزیکدانهای هم سطح خودش برتر می کنه اینکه معلم خوبیه . به نظرم اینکه یک فیزیک پیشه بتونه مبانی علمی کارش رو به زبون ساده به دیگران بفهمونه تواناییه که لازمه و برای خودش هم دانشش رو هیجان انگیز تر و لذت بخش تر می کنه .

   + ایمن ; ٦:٠۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٤/۱٤
comment نظرات ()

23 تموم شد !!!

با اندکی تأخیر در حد یک هفته ، تولدم رو تبریک می گم  . ان شاء الله که امسال سال فوق العاده خوبی باشه و پر از خیر و برکت و موفقیت و خبر خوب  فرشته

   + ایمن ; ٦:٢٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٤/٤
comment نظرات ()